lek. Wojciech Czernaś

Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałem, będąc aktywnym psychiatrą w Oddziale Psychiatrycznym, Poradni Zdrowia Psychicznego, Poradni Uzależnień, Oddziale Dziennym, będąc biegłym sądowym, wykładowcą w Państwowym Uniwersytecie im. Stanisława Staszica w Pile czy w działalności komercyjnej. Od 13 lat pełniłem funkcje kierownicze w Oddziale Psychiatrycznym w Złotowie, w tym od 5 lat jako Lekarz Kierujący, a od 1,5 roku jako Kierownik ministerialnego programu Centrów Zdrowia Psychicznego.
Jestem lekarzem interdyscyplinarnym, czyli całościowo podchodząc do problemów zdrowotnych pacjenta, staram się odpowiednio zdiagnozować chorobę, pamiętając iż stan psychiczny nierozerwalnie jest związany ze stanem fizycznym.
Staram się odpowiednio dobrać leczenie, na ile to możliwe stosując monoterapię (czyli leczenie pojedynczym lekiem), by zminimalizować ryzyko występowania działań niepożądanych. Cały czas rozwijam swoją wiedzę aktywnie uczestnicząc w wielu konferencjach i spotkaniach naukowych. Gwarantuję przyjazną atmosferę dla wszystkich w kryzysie psychicznym.

< powrót: specjaliści