mgr Agnieszka Bohnia

Jestem psychologiem i psychoterapeutą pracującym w nurcie integratywnym, tzn takim, który czerpie z dorobku wielu szkół psychoterapii, starając się dopasować je indywidualnie do potrzeb i specyfiki problemu każdego pacjenta. W mojej pracy przeważa myślenie psychodynamiczne i analityczne.

Pracuję z młodymi dorosłymi, dorosłymi i rodzicami dzieci w obszarach: zaburzeń zachowania, zaburzeń osobowości, zaburzeń seksualnych i psychosomatycznych, kryzysów życiowych i zawodowych.

Szczególne znacznie przywiązuje do rozumienia i analizy indywidualnej historii każdego z moich pacjentów.

Szerokie doświadczenie zebrałam w zakresie psychologii zdrowia, zarówno pod kątem problematyki pacjenta jak i specjalisty t.j. – problematyka wypalenia zawodowego u specjalistów medycznych i innych zawodów pomocowych oraz obciążenia i wyzwania dotykające pacjentów i ich najbliższych, zwłaszcza przy chorobach przewlekłych i terminalnych. 

Pracuję z rodzicami dzieci w leczeniu onkologicznym. 

Prowadzę konsultacje również w języku angielskim i niemieckim.

Ukończyłam studia psychologiczne ze specjalnością kliniczną na uniwersytecie Eberharda Karlsa w Tybindze oraz szkolenie psychoterapeutyczne we Wrocławskiej Fundacji Ochrony Zdrowia Psychicznego i Psychoterapii.

Stale podnoszę swoje kwalifikacje zawodowe uczestnicząc w licznych szkoleniach, konferencjach i seminariach m.in. w ramach Dolnośląskiej Szkoły Psychoterapii Psychoanalitycznej, swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

< powrót: specjaliści